КОМБІНАТ «ЗАПОРІЖСТАЛЬ» ЗАПУСТИВ НОВУ АГЛОМАШИНУ В РАМКАХ МАСШТАБНОЇ МОДЕРНІЗАЦ

В урочистому пуску нової агломашини № 1 з високоефективною газоочисткою взяв участь власник компанії СКМ (найбільший акціонер комбінату) Рінат Ахметов, а також представники центральної та регіональної влади.

Установка і запуск комплексу – частина масштабної програми модернізації Комбінату. Мета цієї програми – зробити Комбінат самим модернізованим металургійним підприємством Східної Європи і мінімізувати його вплив на навколишнє середовище. Сучасний виробничий комплекс агломашини № 1 МК «Запоріжсталь» з високоефективною газоочисткою унікальний за своїми технологічними характеристиками – він оснащений двома електрофільтрами, які проводять очищення агломераційних газів сухим способом, на відміну від діючої мокрій газоочистки. Це дозволяє повертати назад у виробництво близько 6 тис. т на рік вловлених залізовмісних відходів виробництва і одночасно знижувати викиди пилу в навколишнє середовище на рівні 10-процентного зниження викидів пилу і газу в атмосферу від загальної кількості викидів комбінату. Запуск агломашини дозволить значно знизити техногенне навантаження на регіон.

У ході візиту президент СКМ Рінат Ахметов ознайомився з роботою комбінату, зокрема, будівництвом лінії соляно-кислотного травлення. Реалізація цього проекту дасть значний екологічний ефект – скорочення скидів технічних вод комбінату в річку Дніпро на 83%. Інвестиції 2013 року в проект складуть більше 230 млн грн., При загальному обсязі інвестицій 730 млн грн. Лінія буде запущена в 2014 році.

«Рік тому ми купили контрольний пакет акцій «Запоріжсталі». У комбінату «Запоріжсталь» великі традиції. А у нас – великі амбіції. І наші амбіції націлені на те, щоб з цього підприємства зробити один їх кращих комбінатів у Східній Європі. У нас два головні завдання: економіка та екологія. Але без великих інвестицій це зробити неможливо. Незважаючи на те, що на світових ринках стали сьогодні спостерігається криза, ми будемо активно підтримувати модернізацію. Я переконаний, що ми побудуємо сильну економіку. І я переконаний в тому, що в Запоріжжі буде чисте повітря. І від цього виграють усі – підприємства, трудовий колектив, місто, регіон, країна», – сказав Рінат Ахметов під час свого виступу на церемонії урочистого пуску нової агломашини.

Генеральний директор МК «Запоріжсталь» Ростислав Шурма расказал акціонеру про хід комплексної модернізації комбінату, а також показав ті виробничі ділянки, на яких модернізація йде і буде розпочато найближчим часом: «На сьогоднішній день зроблено чимало: завершено будівництво базисного складу вугілля в комплексі установки ПВП, відкрито нову агломашина № 1. Попереду у колективу нові амбітні завдання, такі як будівництво газоочисток на кожній агломашине аглофабрики, будівництво лінії соляно-кислотного травлення, реконструкція доменної печі № 4 і безперервна робота над підвищенням ефективності. Колектив підприємства добре розуміє зв’язку «ефективність – майбутнє» і працює над тим, щоб завоювати кубок найефективнішого металургійного підприємства. Зараз у нас завдання – виграти цей кубок в Україні».

Menu