5,6 МЛРД ГРН ІНВЕСТОВАНО НА ПАТ «ЗАПОРІЖСТАЛЬ» В ЕКОЛОГІЧНУ МОДЕРНІЗАЦІЮ, – ГРУПА МЕТІНВЕСТ

Металургійний комбінат «Запоріжсталь» Групи Метінвест в 2012-2016 роках інвестував в екологічну модернізацію понад 5,6 млрд гривень. Про це було заявлено в рамках прес-туру центральних і регіональних ЗМІ на комбінат. Тільки в 2016 році сума інвестицій в екологічні програми підприємства склала 1,7 млрд гривень.

Масштабні екологічні перетворення відбуваються на всіх підприємствах Групи. Так, саме на одному з підприємств Метінвест – Маріупольському металургійному комбінаті імені Ілліча – реалізується найбільший в історії незалежної України екологічний проект – реконструкція аглофабрики з бюджетом 220 млн доларів. Інший металургійний комбінат Групи – «Азовсталь» – нещодавно завершив реконструкцію доменної печі №4 вартістю 90 мільйонів доларів – фактично піч була зведена заново, при цьому значно зменшилася кількість шкідливих викидів. Комбінат «Запоріжсталь» також є одним з лідерів галузі за розміром інвестицій в екологію.

За словами генерального директора комбінату «Запоріжсталь» Ростислава Шурми, серед головних екологічних проектів комбінату – масштабна модернізація доменної печі №4 з установкою системи аспірації ливарного двору і підбункерної естакади, будівництво нової травильної лінії в цеху холодної прокатки №1, а також масштабна реконструкція доменної печі №3.

Особливу увагу на «Запоріжсталі» приділяється завершенню модернізації газоочисних систем аглофабрики: з 2013 року комбінат побудував шість газоочисток. Газоочистки двох агломашин працюють в штатному режимі, ще чотирьох – у режимі дослідно-промислової експлуатації. Остання газоочистка на агломашині №6 була підключена в листопаді цього року. Кожна агломашина оснащена датчиками контролю викидів, які в онлайн режимі показують ефективність роботи газоочисного устаткування. Таким чином, з промисловим введенням в експлуатацію газоочисток аглофабрика комбінату досягне міжнародних екологічних стандартів за рівнем очищення викидів пилу і газів. Завдяки екологічної модернізації викиди аглофабрики по пилу скоротяться в три рази.

 

Юрій Риженков, генеральний директор Групи Метінвест:
– У 2016 році, незважаючи на кризу, що продовжується в Україні і волатильність на світових ринках металопродукції, Метінвест продовжує інвестувати в екологічні проекти як на комбінаті «Запоріжсталь», так і на інших підприємствах Групи. Всього за 10 років роботи ці інвестиції становили понад 5,5 млрд доларів. Це безпрецедентна сума для українського бізнесу, яка свідчить про націленість Групи Метінвест на подальший розвиток.

 

Ростислав Шурма, генеральний директор комбінату «Запоріжсталь»:
– В результаті екологічних інвестицій спостерігається стійка тенденція зниження викидів нашого підприємства, підтверджена цифрами. Так, за останні сім років комбінат досяг істотного зниження питомих викидів. Ми постійно ведемо діалог з державними органами та інститутами громадянського суспільства для обговорення наших програм екологічної модернізації і мають намір продовжувати роботу в цьому напрямку.

Menu