З квадрокоптером – на пошуки історичних і архітектурних пам’яток

Проект «Мандруй Запорізькім краєм» – один з переможців шостого сезону конкурсу соціальних ініціатив «Ми – це місто». Завдяки гранту, який отримав переможець – обласний центр туризму і краєзнавства – школярі будуть відправлятися в маленькі експедиції по області.

Такі експедиції будуть проводиться для вивчення історичних і архітектурних пам’яток Запорізької області. Під час першої експедиції, яка відбулася 28 березня обстежили фортеці Дніпровської лінії на річці Конка в Оріхівському та Пологівському районах.

У поході взяли участь 12 дітей та 4 дорослих.

– Ми пішли в похід, щоб дізнатися більше цікавого про світ, де ми живемо. Рюкзаки й спальники нам дав наш тренер, а все інше збирали самі. Раніше я ніколи не ночувала в наметах, але думаю, що це буде цікаво і весело. А щоб не було холодно я взяла з собою светр, штани, теплі шкарпетки і шапку. Їсти готувати буду в казанку, – розповіла 10-річна Вероніка Косинська.

Під час експедиції місцевість обстежили за допомогою квадрокоптера, який був куплений на грантові гроші. Завдяки пристрою дослідники зможуть отримати більш точні дані для своїх наукових робіт, які представлять на обласних та всеукраїнських конференціях.

– Під час експедиції ми відвідаємо залишки Григорівської фортеці. Довгий час дослідники ставили під сумнів факт її існування, адже залишки будівлі залишилися тільки на картографічних матеріалах. На щастя, в цей похід ми взяли новий квадрокоптер. Грант на нього ми виграли на конкурсі «Ми – це місто». За допомогою квадрокоптера ми якраз зможемо виявити залишки старого будови Григорівський фортеці. Тому сподіваємося, що зможемо довести факт її існування на території області. Це повинно допомогти не тільки нам. Наші дослідження стануть у пригоді і відомим українським вченим, – розповів завідувач відділу краєзнавства та патріотичного виховання обласного центру туризму Дмитро Янущенко.

Menu