ТРАДИЦІЇ НЕ ЗМІНЮЮТЬ: НА ПАТ «ЗАПОРІЖСТАЛЬ» ПРОЙШОВ ДЕНЬ ДОНОРА

Уже другий в цьому році День донора пройшов на комбінаті «Запоріжсталь». За словами співробітників здоровпункту, бажаючих так багато, що вже до 10-ї години ранку кров здали понад 40 співробітників комбінату.

– Заводчани завжди відгукуються дуже добре, приходять заздалегідь, щоб дізнатися, коли у нас донорські дні. Традиція проводити День донора у нас дуже давня – приблизно з початку 70-х років минулого століття. Раніше цей захід проводився 6 разів на рік, але зараз ми проводимо його 5 раз на рік, тому що вирішили донорам дати за літні місяці відпочити, щоб вони набралися сил, – розповіла завідуюча здоровпунктами ПАТ «Запоріжсталь» Світлана Шаман. – Донори і самі дуже активно беруть участь, але і ми теж їх турбуємо і просимо прийти, коли терміново потрібна кров для складних випадків. Вони завжди відгукуються і йдуть назустріч, вони у нас молодці.

Для багатьох співробітників донорство стало багаторічною і постійної традицією.

– Я вже здавав кров в лютому, і сьогодні прийшов. Як тільки повідомляють, при першій нагоді приходжу сюди, – розповів електромонтер управління залізничного транспорту Олександр Ткаченко. – Коли робиш це, відчуваєш, що допомагаєш людям. Твоя кров комусь знадобиться в екстреній ситуації, і це головна причина.

В середньому, на рік на комбінаті «Запоріжсталь» вдається зібрати до 700 літрів крові, а це 1400 доз. В подальшому кров відправляється в банк крові комбінату, зберігається в належних умовах і використовується при необхідності на прохання співробітників або при передачі в медичні установи міста.

Menu