«ЗАПОРІЖСТАЛЬ» ЗА ПЕРШУ ПОЛОВИНУ 2017 року СКОРОТИВ СПОЖИВАННЯ ПРИРОДНОГО ГАЗУ НА 2 МЛН КУБОМЕТРІВ

Металургійний комбінат «Запоріжсталь» в першому півріччі 2017 року спожив 85 млн кубометрів природного газу, що на 2,5% менше, ніж за аналогічний період 2016 роки (87,2 млн кубометрів).

Витрата природного газу скорочується завдяки комплексній програмі з підвищення ефективності виробництва і зниження витрат. Комбінат впроваджує енергозберігаючі проекти і сучасні технології, що дозволяють більш раціонально використовувати енергоресурси.

«Металургія – це енергоємне виробництво, що в поєднанні з тенденцією до постійного зростання цін на енергоресурси ставить перед нами завдання системно підвищувати енергоефективність і бути конкурентоспроможними. Раніше 85 мільйонів кубометрів природного газу комбінат споживав за місяць, зараз це показник за півроку. Ми постійно працюємо над тим, щоб знизити його до мінімуму», – підкреслив Генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Ростислав Шурма.

Ключовий енергозберігаючий захід – переклад пальників агломашин № 2-6 з природного газу на коксодоменний і природно-доменну суміш. Нагадаємо, в 2016 році «Запоріжсталь» і «Запоріжкокс» реалізували проект з обміну вторинними газами. У аглоцеха, теплоелектроцентралі і в прокатних цехах застосовується більш дешевий аналог природного газу – коксодоменний і природно-доменна суміш. Загальний обсяг інвестицій в проект склав 75 ​​млн грн.

Витрата енергетичних ресурсів контролюється через моніторинговий інформаційно-диспетчерський центр по онлайн-візуалізації основних виробничих процесів – центральну диспетчерську «Підприємство на долоні». Така система управління виробництвом дозволяє збирати актуальні дані з усіх цехів, контролювати енергоспоживання, виявляти втрати або попереджати вихід з ладу енергетичного обладнання.

Нагадаємо, комбінат «Запоріжсталь» в 2016 році знизив споживання природного газу у виробництві до історичного мінімуму – 160 млн кубометрів, що на 22% (44 млн кубометрів) нижче показників 2015 року.

Menu