Викиди – під контроль

На будмайданчику додаткових аспірацій хвостових частин агломашин приступають до налагодження обладнання, що контролює викиди

Реалізація екологічного проекту в аглоцеха йде повним ходом. Зараз повністю змонтовано основне технологічне обладнання. Будівельники монтують стенову огорожу будівлі рукавних фільтрів, ведуть роботи з теплоізоляції фільтрів. Також тривають роботи з монтажу швидкознімних з’єднань на газоходах брудного газу. Продовжують працювати на об’єкті та електрики – виконують прокладку імпульсних і дискретних ланцюгів управління.
На минулому тижні фахівці підрядної організації «АЛД Інжиніринг і будівництво» приступили до наступного етапу – балансуванню робочих коліс димососів. Після того, як цей процес буде завершений, тягодуттьові машини будуть вже повністю готові до запуску.

– Зараз ми проводимо програмну ув’язку алгоритмів роботи систем управління і автоматизації аспіраційних установок. Також проводимо тестування автоматизованих програм управління верхнього рівня. Це найвідповідальніший етап, так як саме це обладнання відповідає за контроль викидів від хвостових частин агломашин, – додав заступник начальника аглоцеха по аспірації Сергій Герасименко.

На даний момент виконано пуско-наладка пульта автоматизованого управління системи аспіраційної установки хвостових частин агломашин № 1 і 2.
Завдяки автоматизації та онлайн-моніторингу всіх процесів, для контролю системи аспіраційної установки хвостових частин агломашин потрібен тільки один оператор. На моніторах він повністю бачить роботу тягодуттьових машин, фільтрів, конвеєрів пилоприбирання, агломашини, всіх клапанів і більше 150 різних датчиків.

– Ми займалися розробкою цієї системи, спираючись на попередній досвід. На сьогоднішній день вона, напевно, найкраща. Ця система простіше в управлінні, більш зрозуміла операторам, найбільш точно відображає процеси і стан обладнання. Ми вдосконалюємося, у нас з’являється нове обладнання, прагнемо завжди бути сучасними і першими, – зазначає Сергій Герасименко.

Нагадаємо, «Запоріжсталь» з 2012 року веде модернізацію газоочисних систем всіх шести агломашин, за рахунок чого вдалося знизити кількість викидів пилу від аглофабрики на 70%. З урахуванням кращих світових практик на «Запоріжсталі» забезпечується очищення повітря від пилу – до 30 мг / м3.
Кожна агломашина оснащена датчиками контролю викидів, які в онлайн-режимі з дискретністю в мілісекунди показують ефективність роботи газоочисного устаткування. Система онлайн-моніторингу – це не тільки контроль кінцевої концентрації викидів шкідливих речовин на виході в атмосферу, а й можливість оперативного управління процесом очищення, що забезпечує надійність і ефективність експлуатації газоочисного устаткування.

Menu