Відкриті для інновацій

«Запоріжсталь» та інші підприємства Метінвесту відкриті для інновацій у виробництві. Уже не перший рік на комбінаті впроваджуються проєкти, спрямовані на підвищення операційної ефективності

Під час Дня технологій і інновацій, який пройшов в Запорізькій торгово-промисловій палаті, керівник напрямку по операційним поліпшенням «Запоріжсталі» Олександр Борисов поділився з колегами досвідом впровадження інноваційних технологій як на комбінаті, так і в компанії Метінвест.

За його словами, одним з ефективних рішень є впровадження проекту з прогнозування рівня кремнію в чавуні. Дане рішення було апробовано на одній з доменних печей, а на поточний момент перебуває на етапі тиражування в рамках Компанії. Це дозволяє значно знизити витрату палива при виробництві чавуну.

На підприємстві показали, що інноваційні технології можуть бути ефективні не тільки в сфері ІТ, а й приносять значні ефекти в металургії. Для ефективного управління процесом виробництва чавуну, на доменній печі контролюють понад 100 технологічних параметрів, які мають різну ступінь впливу на тепловий баланс доменної печі. Використання хмарних рішень і методів штучного інтелекту дозволяє визначити взаємозв’язку між цими параметрами і спрогнозувати на горизонті 8 годин рівень кремнію в чавуні. Це дозволяє стабілізувати процес управління тепловим балансом доменної печі і превентивно змінювати витрати палива.

Нагадаємо, в цьому році Метінвест відзначає своє 15-річчя. Впровадження високотехнологічних інноваційних рішень на виробництві є одним із пріоритетів компанії.

Menu