«Світлофор» по-новому

На комбінаті вдосконалюють систему мобільного управління «Світлофор»

Як зробити огляди швидкими, але при цьому якісними, ефективними, знизивши кількість і тривалість простоїв устаткування? На ці питання на комбінаті знайшли відповідь.

Щоб автоматизувати збір даних про технічний стан устаткування, для управління процесом міжремонтного обслуговування на «Запоріжсталі» була реалізована система «Світлофор». В її функціонал входять визначення технічного стану агрегатів, планування і проведення ремонтів на підставі отриманих даних та ін. Однак, раніше працівники спочатку проводили огляд устаткування, а потім вносили дані в систему через ПК.

мобільний помічник

Комбінат не стоїть на місці, розвиває і вдосконалює вже існуючі процеси. Так, в цеху гарячої прокатки впровадили пілотний проєкт, який дозволив автоматизувати процес огляду технологічного обладнання. Для реалізації проекту в ЦГП придбано 26 мобільних пристроїв, розширено покриття Wi-Fi за допомогою 10 точок доступу і розроблене спеціалізоване ПО.

Тепер співробітники цеху гарячої прокатки роблять обходи з мобільним терміналом. З ним дані передаються безпосередньо під час огляду. Працівник не зможе ввести в систему інформацію, не прочитавши перед цим відповідну RFID-позначку на обладнанні, яке оглядаєте. Це виключає ймовірність несумлінного введення даних в систему без попереднього огляду агрегатів, а також підвищує оперативність.

простої знижені

Проєкт показав відмінні результати. За рахунок його впровадження знижена тривалість простоїв з технічних причин за 2019 рік на 12%. Саме тому на комбінаті прийнято рішення тиражувати систему СМУП «Світлофор» на інші структурні підрозділи комбінату: агломераційний, доменний, мартенівський обжимной цехи, ЦХП, ТЕЦ, ЦСП, ККЦ і ЦВС, для чого планується придбати 53 мобільних терміналів Zebra TC77HL. Крім самих терміналів також в планах і придбання зарядних станцій для терміналів і близько 2 000 RFID-міток. Інвестиції комбінату в вдосконалення програми «Світлофор» – понад 5 млн грн.

– У цьому місяці ми отримали ще 10 таких мобільних терміналів для цеху водопостачання. Співробітники цеху вже навчаються роботі з ними і незабаром почнуть застосовувати мобільні термінали в своїй щоденній роботі, – прокоментував начальник управління надійності обладнання Дмитро Ксеніта.

Menu