ПРИЙНЯТО ДО РЕАЛІЗАЦІЇ ІТ-СТРАТЕГІЯ КОМБІНАТУ

Про те, які інформаційні сервіси в найближчому майбутньому стануть доступні працівникам комбінату, розповів головний спеціаліст з інформаційних технологій Сергій Федчун:

– На початку цього року ІТ-службою фінансової дирекції вже зроблені перші важливі кроки по реалізації ІТ-стратегії підприємства. Хотілося б докладніше зупинитися на тому, що вже зроблено і зараз впроваджується, а також на те, наскільки нововведення стануть корисними для користувачів інформаційної мережі «Запоріжсталі».

Основним ІТ-сервісом стане єдиний домен МК «Запоріжсталь» – інструмент, який дозволяє чітко ідентифікувати користувачів, які намагаються отримати доступ до інформаційних сервісів і інформаційних ресурсів комбінату. Користувачі комп’ютерної мережі підприємства будуть заведені в єдиний простір імен, яке дозволяє здійснити вхід в комп’ютер за особистим іменем та паролем користувача. Це дасть прискорення завантаження персонального комп’ютера, підвищення стабільності роботи, збільшення швидкості обслуговування користувачів, а головне – безпека роботи в інформаційних системах і самої мережі «Запоріжсталі».

На даний момент домен розгорнуть на існуючих серверних потужностях і проходить дослідне тестування в умовах управлінь інфраструктурних і корпоративних інформаційних систем ІТ-служби фінансової дирекції. Промислове впровадження буде завершено після установки серверного обладнання.

Уже зараз впровадження єдиного домена комбінату дозволило розгорнути новий поштовий сервіс на базі сучасного продукту Microsoft Exchange Server- 2013.

Exchange Server-2013 є досить складним продуктом, і його впровадження в масштабах підприємства з великим числом користувачів вимагає наявності сертифікованих фахівців з досвідом участі в аналогічних проектах. Зазвичай подібні проекти виконують ІТ-компанії – досвідчені системні інтегратори, оскільки створити систему, яка не має єдиної точки відмови, – досить непросте завдання.

Тому дуже важливо і знаменно, що проекти побудови єдиного домена комбінату і впровадження нового поштового сервісу на базі Microsoft Exchange Server-2013 реалізують ІТ-фахівці фінансової дирекції МК «Запоріжсталь». Це економить значні кошти, а найголовніше, підвищує компетенцію і рівень професіоналізму ІТ-фахівців комбінату.

Підключення всіх користувачів ІТ-сервісів підприємства до нового поштового сервісу на базі Microsoft Exchange Server-2013 до єдиного домену комбінату буде завершено протягом року.

Впровадження Microsoft Exchange Server-2013 надає наступні переваги:

• Висока доступність і відмовостійкість

Електронна пошта є критичним сервісом. Exchange Server-2013 використовує новітню просунуту технологію – Database Availability Group.

Дана технологія дозволяє забезпечити доступність корпоративної поштової системи в режимі 24/7, або 99% часу.

• Захист електронної пошти

Exchange Server-2013 надає широкі можливості по захисту електронної пошти. Exchange спочатку заснований на використанні найбезпечніших засобів аутентифікації доменних користувачів.

Взаємодія зі службою каталогів Active Direсtory (єдиний домен комбінату) відбувається з використанням протоколу Kerberos – мережевого протоколу аутентифікації, що дозволяє передавати дані через незахищені мережі для безпечної ідентифікації.

• Уніфіковане середовище роботи користувачів

Єдиний інтерфейс на комп’ютері і браузері. WEB-доступ, реалізований в Exchange Server-2013, надає інтерфейс, аналогічний звичайному Outlook, до якого звикли всі користувачі.

Тепер повноцінний доступ до пошти може бути отриманий через будь-який сучасний браузер, наприклад, Internet Explorer.

• Повний доступ

В офісі співробітник працює зі своїм звичайним Outlook, вдома він може використовувати веб-доступ або знову ж користуватися звичайним Outlook, використовуючи Outlook Anywhere. Точно також користувач може підключитися до пошти з будь-якого інтернет-кафе або готелю. При цьому людині не потрібно налаштовувати будь-які VPN-підключення, а весь трафік буде зашифровано. Технологія Exchange Server-2013 дозволяє співробітникам бачити всю свою корпоративну пошту, контакти, календар і завдання прямо на мобільному пристрої. Як тільки новий лист приходить на корпоративний ящик, воно відразу ж виявляється і в мобільному телефоні. Також відбувається синхронізація контактів телефону і ваших контактів на поштовому сервері. При цьому технологія підтримується практично будь-яким смартфоном або комунікатором на базі Windows Mobile, Android, iOS. Співробітники можуть подорожувати по світу, залишаючись на зв’язку, приймаючи і обробляючи повідомлення електронної пошти.

• Антивірусний і антиспам захист

В Exchange Server-2013 реалізовані досить непогані можливості захисту від спаму. Exchange Server може забезпечити найкращу в класі антивірусний захист електронної пошти. А за статистикою саме електронна пошта є основним джерелом поширення вірусів.

• Необмежені можливості масштабування

Exchange Server-2013 володіє практично необмеженими можливостями масштабування, він може об’єднувати сотні тисяч користувачів під одним поштовим доменом.

Menu