ОСОБЛИВА УВАГА – КРАНАМ

На МК «Запоріжсталь» введений в роботу електронний журнал обліку здачі зміни на ділянках з вантажопідйомним обладнанням.

Грамотний прийом і передача зміни мають важливе значення для чіткої та безаварійної роботи кранового обладнання. Маючи достовірну і повну інформацію про робочі параметри кранів металургійного виробництва, старші майстри, начальники змін отримують можливість об’єктивно оцінювати ситуацію і, при необхідності, оперативно приймати рішення.

– Приступаючи до виконання виробничого завдання, дуже важливо розуміти, наскільки надійно працює передане по зміні обладнання, зокрема вантажопідйомні крани, – говорить в. о. начальника відділу промислової безпеки Максим Коритько. – З першого січня, з метою підвищення безпеки на ділянках з вантажопідйомними кранами, комбінат вводить електронний журнал прийому-здачі зміни. Спочатку ми випробуємо таку методику контролю в тестовому режимі в цеху гарячої прокатки тонкого листа. Надалі такі електронні журнали з’являться в обтискному і цеху холодної прокатки № 1.

По суті, електронний журнал – це копія вахтового журналу кранових машиністів. Завдяки нововведенню з’явиться можливість в онлайн режимі аналізувати стан кранового обладнання, що особливо важливо для ремонтного персоналу. Внесення цієї інформації в електронний журнал не займе багато часу, але дозволить здійснювати моніторинг кранового господарства і приймати рішення, необхідні для його стабільної роботи. По закінченню зміни машиністи кранів авторизуються під індивідуальним логіном і паролем в електронному журналі і вносять оперативну інформацію. Тут відображаються загальний стан кранового обладнання, неполадки, що виникли протягом зміни, їх причини та статус усунення.

Перші дні роботи електронного журналу обліку здачі зміни на ділянках з вантажопідйомними кранами показали його ефективність.

– Результат від ведення електронного журналу вже є. Ми бачимо, в якому стані знаходиться обладнання, визначаємо вузькі місця і оперативно усуваємо їх. Таким чином, контроль за технічним станом кранів виходить на більш високий рівень, – зазначає старший майстер по ремонту механообладнання кранів ЦГПТЛ Олександр Герасименко.

Menu