ОНЛАЙН-ПОМІЧНИК СТАЛЕВАРІВ

ПАТ «Запоріжсталь» впровадив в сталеплавильному виробництві систему автоматизованого онлайн-моніторингу енергоспоживання, яка дозволить істотно підвищити енергоефективність виробництва.

Одне з ключових завдань для компанії сьогодні – це підвищення рівня енергоефективності підприємств. Чим нижче витрати на енергоресурси, тим нижча собівартість кінцевої продукції. Комбінат послідовно йде по всіх переділах, по кожному агрегату і технологічних процесів, щоб визначити потенційні точки зниження енерговитрат.

Один з таких проектів успішно реалізований в сталеплавильному виробництві комбінату «Запоріжсталь». Йдеться про систему онлайн-моніторингу споживання енергоресурсів, з організацією рекомендацій щодо ведення технологічних процесів виробничого персоналу.

На пультах управління всіх сталеплавильних печей встановлений новий програмний комплекс «Автоматизоване робоче місце сталевара». Всі сталевари мартенівського цеху пройшли навчання щодо його використання.

Автори розробки – фахівці технічного управління та відділу автоматизованих систем управління технологічними процесами. Складне технічне завдання вони успішно вирішили протягом півроку. Новий програмний комплекс не має аналогів серед підприємств галузі.

– Ця програма в режимі реального часу відображає всю необхідну інформацію про витрату природного газу і кисню, показує також інші параметри ходу печі, якими керується сталевар при виплавці сталі. Керуючись цією інформацією, тепер можна максимально точно оцінити умови розігріву печі, задати оптимальну кількість енергоресурсів, не допускаючи їх перевитрати, – говорить начальник технічного управління Володимир Набока.

Відзначимо, що впровадження в сталеплавильному виробництві системи автоматизованого онлайн-моніторингу споживання енергоресурсів – це лише перший етап реалізації проекту, спрямованого на подальше підвищення енергоефективності виробництва. Наступний етап – впровадження аналогічного програмного комплексу на газоспоживаючих агрегатах теплоелектроцентралі та інших енергетичних цехів.

– Особливу увагу ми приділяємо енергоефективності. Кожен крок у цьому напрямку допомагає нам послідовно знижувати витрати. Онлайн-моніторинг споживання енергоресурсів у сталеплавильному переділі дасть можливість систематизувати весь технологічний процес виплавки сталі, оперативно реагувати на відхилення від технології, а значить, тримати під контролем не тільки енергоспоживання, але і якість продукції, говорить перший заступник Генерального директора – директор з виробництва Олександр Третьяков .

Menu