МОДЕРНІЗОВАНИЙ АСУ НАГРІВУ ЗЛИТКІВ

В рамках системи подачі пропозицій, яка проходить на комбінаті, старший майстер нагрівальних колодязів Руслан Шавердін запропонував ідею модернізації АСУ нагріву злитків.

– Я запропонував встановити на нагрівальних колодязях сучасну АСУ нагріву злитків. Справа в тому, що колишня система управління морально і фізично застаріла. Обмеження технологічної бази даних не дозволяли повною мірою реалізувати проекти, спрямовані на поліпшення технології та економію енергоресурсів. Так що я сів за розрахунки, – каже Руслан Шевердін.

Свій проект з модернізації АСУ Руслан представив на одному з комітетів підприємства по СПП і отримав схвалення. Більш того, проектом зацікавився інвествідділ комбінату і незабаром під реалізацію ідеї Шевердіна було виділено фінансування.

В даний час сучасна АСУ нагріву злитків вже успішно працює на першій, четвертій, п’ятій, шостій та дев’ятій групах колодязів. Днями завершена установка системи на другу, сьому і тринадцяту групи, а в перспективі сучасної АСУ будуть оснащені всі чотирнадцять груп колодязів.

– Модернізована АСУ повністю контролює процес нагріву злитків і коригує його за необхідності в автоматичному режимі, – уточнює Руслан Шевердін.

Нова система відображає повну інформацію про роботу обладнання, контрольно-вимірювальних приладів і датчиків. Дозволяє контролювати рівень тиску газу і повітря, в випадках відхилення від норм – подає сигнал. У модернізованої системи управління нагрівом злитків також з’явилася можливість виконувати автоматичне коректування часу видачі злитків, в автоматичному режимі вводити інформацію про калорійність палива, а також створювати індивідуальний графік нагріву для кожної з осередків колодязя, з урахуванням її характеристик.

Очікуваний економічний ефект від впровадження ідеї Руслана Шевердіна – понад 7 млн ​​грн. на рік.

Menu