МЕТАЛУРГИ – РІЧНИКАМ

Комбінат «Запоріжсталь» впровадив нову систему обліку вантажу в Запорізькому річковому порту.

У 2014 році – першим в галузі – комбінат впровадив програму по маркуванню готової продукції прокатних цехів з нанесенням QR-кодів. Це дозволило автоматизувати процес ідентифікації продукції з використанням мобільних пристроїв.

Успішним досвідом «Запоріжсталі» зацікавилися не лише інші підприємства компанії, а й партнери комбінату. Зокрема, транспортна компанія АСК «Укррічфлот» звернулася до комбінату з проханням про сприяння у вирішенні питань контролю та складського обліку.

– Ми, звичайно ж, відгукнулися на прохання партнерів. Фахівцями ІТ-служби фінансової дирекції, спільно з дирекцією по збуту, була проведена велика робота. Враховано все – від розробки програмного забезпечення, інтеграції інформаційних систем підприємств, оснащення співробітників скануючими пристроями до реорганізації складських площ, – зазначає головний спеціаліст з ІТ комбінату Сергій Федчун.

Спроектована і впроваджена система обміну інформацією в режимі реального часу істотно підвищила рівень контролю за доставкою вантажу «комбінат – порт». Тепер робота зі складування вантажу прискорюється на порядок: причал розділений на сектори і осередки, водії привозять метал саме туди, куди потрібно. Аналогічним чином продукція вантажиться і на суховантажі.

– Як тільки автомобіль з металопродукцією виїхав в сторону порту, ми вже отримуємо всі необхідні дані: від характеристик рулону до номера машини, – каже директор Запорізького річкового порту Олександр Зискінд. – Ми підвищили достовірність обліку, знизили час перевалочних робіт, тим самим збільшили вантажопотік. Ми безмежно вдячні комбінату за інновації, якими металурги так щедро поділилися з нами.

Menu