КЕРУВАТИ З ЛЕГКІСТЮ

Комбінат реалізує проект з перекладу на радіоуправління кранів доменного виробництва.

 

Комбінат «Запоріжсталь» системно веде модернізацію виробництва. Інновації входять у життя всіх переділів, перш за все аглодоменного. Черговим інноваційним рішенням, взятим зі світової практики, став переклад електромостових кранів доменного цеху на управління з підлоги, тобто на радіоуправління.

– Раніше крани використовувалися близько 4 годин на зміну, при цьому на кожному агрегаті був кранівник. Тоді як у всьому світі подібними кранами управляє внизу оператор. Ми вирішили автоматизувати цю операцію і перевели на радіоуправління чотири ливарних двори, – каже начальник доменного цеху Сергій Сафонов.

Йдеться про крани № 272, 11, 7 і 8 на ливарних дворах ДП № 2, 3, 4 і 5. Роботи з перекладу кранів на керування з підлоги виконала компанія «Докер». Проведений монтаж нових літаків, кабельного жолоба, електропроводки, шафи і панелі радіоуправління, розроблено посібник з експлуатації, з урахуванням конструктивних особливостей кожного вдосконаленого крану.

Тепер за планом – навчання доменщиків навичкам дистанційного керування. В якості викладачів також виступлять фахівці компанії «Докер». З підлоги краном управлятимуть горнові. Крім того, спеціальний курс пройдуть електромонтери, які будуть забезпечувати справну роботу даних агрегатів. На реалізацію проекту по переведенню на радіоуправління кранів доменного виробництва комбінат направив понад 1,5 млн грн.

– Управління кранами за допомогою джойстика значно спростить і убезпечить роботу на виробничих ділянках. Радіоуправління дозволить зробити маневри крана ще більш точними. При цьому на модернізованих кранах залишиться можливість працювати за необхідності в ручному режимі, – зазначає Сергій Сафонов.

Відзначимо, що кранові машиністи, які працювали раніше на ливарних дворах ДП № 2, 3, 4 і 5 тепер зможуть прийти на виручку колегам з інших цехів, а також пройти навчання радіоуправління.

У перспективі комбінат планує перевести на радіоуправління ще чотирнадцять електромостових кранів в основних цехах комбінату.

Menu