СТАВКА НА ПЕРСПЕКТИВНУ МОЛОДЬ

З 2012 року МК «Запоріжсталь» активно розвиває проект «Школа – ВНЗ – комбінат», спрямований на профорієнтаційну роботу серед учнівської молоді та підготовку нових кваліфікованих кадрів для підприємства. За словами нашого співрозмовника, директора з персоналу МК «Запоріжсталь» Андрія Лученко, за цей час підприємство прийняло на роботу 472 молодих фахівців.

– Чому комбінат приділяє таку підвищену увагу роботі зі студентами і учнями?

– Підготовка виробничих кадрів є одним із актуальних завдань для «Запоріжсталі», адже ефективність підприємства в значній мірі залежить від кваліфікації персоналу. Нам необхідні молоді та перспективні фахівці нового покоління – ініціативні, небайдужі, творчі, якими рухає спрямованість у майбутнє, свіжий погляд на виробництво, бажання проявити себе в професії. На таких і розрахований освітній проект «Школа-вуз-комбінат». Наприклад, в його рамках ми проводимо профорієнтаційні зустрічі з учнями шкіл, ліцеїв і коледжів, екскурсії на підприємство для студентів та абітурієнтів. У 2013 році з виробництвом ознайомилися більше тисячі молодих людей. Традиційним став День відкритих дверей для абітурієнтів металургійного факультету Запорізької державної інженерної академії. На системній основі проводяться майстер-класи топ-менеджменту комбінату – в 2013 році їх відвідали понад півтори тисячі юнаків та дівчат. Це викликає у молоді великий інтерес – випускників навчальних закладів все більше приваблює перспектива роботи на виробництві.

– Які нові напрямки співпраці з освітніми установами, які підприємства розвивало в 2013 році?

– Ми запропонували студентам металургійного факультету ЗДІА проходити виробничу практику у нас на робочих місцях з виплатою заробітної плати. Комбінат закріплює за ними досвідчених наставників, які допомагають краще адаптуватися і дізнатися виробництво зсередини. Зараз таку практику проходять і учні середніх навчальних закладів міста. Ми впевнені, що такий проект для хлопців перший серйозний крок до майбутньої професії. Наступне нововведення 2013 року – проведення студентами металургійних спеціальностей ЗДІА лабораторних робіт в структурних підрозділах комбінату. Все це – рух підприємства назустріч новому поколінню фахівців, на яке ми покладаємо великі надії. – Що, перш за все, МК «Запоріжсталь» хоче бачити в молодих фахівцях, які прагнуть отримати роботу на комбінаті? – Головне – це цілеспрямованість, любов до праці і готовність рости у своїй професії. Сьогодні ми орієнтовані на молодих і перспективних хлопців, які поділяють цінності компанії: професіоналізм, висока якість роботи, лідерство і безпечну працю, вміння діяти в команді на результат.

Menu