СЕРВІС ДЛЯ МЕТАЛУРГІВ. НАВІЩО КОМБІНАТ СТВОРЮЄ НОВЕ ПІДПРИЄМСТВО – ЗАПОРІЗЬКИЙ ЛИВАРНО-МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД

Ливарно-механічний завод буде створений на базі виробничих потужностей механічного, ливарного цехів і цеху металоконструкцій.

Генеральний директор ЗЛМЗ Євген Шрамко в інтерв’ю «ДМ» розповів про те, навіщо це було зроблено і як буде розвиватися нове підприємство.

– У поточному році, при тій складній ситуації, в якій працює українська металургія, комбінат «Запоріжсталь» створив самостійне підприємство – ливарно-механічний завод. Він повинен стати основним підрядником для виконання відповідальних замовлень як «Запоріжсталі», так і для підприємств Метінвесту. Створюючи ливарно-механічний завод, комбінат виділяє неосновну для металургійного виробництва функцію в спеціалізований бізнес. При цьому виконувані роботи переходять з другорядних в розряд ключових – це прийнята в усьому світі ефективна практика. Головна мета об’єднання трьох цехів в один потужний ресурс – скорочення витрат, підвищення операційної ефективності і продуктивності праці.

– Подібна практика вже прижилася в галузі, в інших сферах української економіки?

– Ми не перші, хто пішов цим шляхом. Так, в Маріуполі на базі ремонтних цехів маріупольських меткомбінатів кілька років тому був створений ремонтно-механічний завод. На початку минулого року компанія створила Метінвест-Промсервіс. І сьогодні вони обидва впевнено розвиваються і рухаються вперед, щодня підтверджуючи вірність прийнятого рішення. Ще раз підкреслю: виділення в спеціалізований бізнес раніше неосновної функції надає їй друге дихання.

По суті, на ринок виходить сильне, потужне, що володіє сильним виробничим і людським потенціалом підприємство. У якого будуть хороші перспективи подальшого розвитку.

– Яка зараз конкуренція на ринку виробництва металоконструкцій і лиття? Чи багато компаній мають технічні можливості та людські ресурси для якісного виконання робіт?

– Конкуренція є, але вона несуттєва. І ось чому. Запорізький ливарно-механічний завод – це великий досвід виконання великих відповідальних замовлень для металургійного виробництва «Запоріжсталі». Перш за все, це змінне обладнання для розливання сталі – ті ж виливниці. Великогабаритні металоконструкції для газоочисток агломашин і доменних печей, для унікальної НТА-4 – це теж наша робота. Маленьким фірмам і кооперативам «гаражного типу» таке виробництво просто фізично не під силу – для виконання таких великих замовлень у них немає ні виробничих потужностей, ні площ. Ми ж цим володіємо, тому зможемо брати більш складні замовлення і виконувати їх якісно і в строк. Ще один важливий фактор – ми орієнтовані на постійне підвищення власної ефективності, зниження витрат. І робота в цьому напрямку відбивається абсолютно на всіх факторах, які для нашого клієнта грають ключову роль, – це якість, відповідність вимогам, прийнятна собівартість. Ну і, звичайно, персонал заводу – це кваліфіковані професіонали, фахівці, орієнтовані на виробництво якісної і конкурентоспроможної продукції. Ми багато років виконуємо замовлення не тільки «Запоріжсталі», а й маріупольських меткомбінатів, інших підприємств галузі. Ми знаємо вимоги своїх споживачів і реалізуємо їх. Все це дає підстави для впевненості: замовлення будуть, і роботи буде багато.

– «Запоріжсталь» буде для вас пріоритетним клієнтом?

– Звичайно. Наше партнерство – довготривало і надійно. Ми запропонуємо комбінату оперативне та якісне виконання замовлень. Як і завжди. Але у нас амбітні плани. Ми хочемо стати лідером в своєму сегменті ринку і налагодити ефективну співпрацю з іншими підприємствами галузі. Вихід на ринок, суттєве розширення клієнтської бази – одна з наших головних цілей. Це дозволить нам побудувати більш гнучку систему виробництва, стати лідерами за швидкістю і якістю виконання замовлень.

– Як позначиться на працівниках перехід в ЗЛМЗ?

– Для співробітників підрозділів нічого не змінюється – вони все так же виконують роботу, в якій їм немає рівних. З повною упевненістю можу запевнити: ні в зарплаті, ні в премії люди нічого не втратять. По суті, зі створенням спеціалізованого підприємства ми отримуємо можливість самостійно регулювати свій рівень доходу, а значить, заробляти більше. Тут все просто: виконуємо замовлення якісно, без затримок – беремося за наступний. Більше виконаних замовлень – більший дохід. Це сучасний ринковий підхід, коли ми самі зацікавлені в професіоналізмі персоналу, у високій якості продукції, максимальному завантаженні потужностей. Плюс ми отримуємо можливість самофінансування: коли визначаємо пріоритетні напрямки, які потребують модернізації, і зароблені кошти направляємо на технічне переозброєння підприємства. Фактично, це наші інвестиції в майбутнє заводу.

– Тобто пільги і гарантії, компенсації і соцпакет – все це буде збережено.

– Основні пункти колективного договору «Запоріжсталі» будуть розповсюджені і на персонал нашого підприємства. Придбання оздоровчих путівок за пільговою ціною, медичне страхування та обслуговування в «Віта-Центрі», доставка людей на роботу і після зміни, забезпечення якісним спецодягом, іншими засобами індивідуального захисту, багато іншого. Наші співробітники залишаються членами профспілки «Запоріжсталі». Хочу ще раз підкреслити: наша мета – не реструктуризувати персонал, а створити справді конкурентоспроможне підприємство, що стійко розвивається. При переході в структуру ЗЛМЗ співробітники ливарного, механічного та цеху металоконструкцій будуть переведені в повному складі. Ми прагнемо зробити перехід максимально м’яким і прозорим, щоб співробітники нового підприємства не відчували дискомфорту. Адже саме наш злагоджений міцний колектив професіоналів – та основа, на якій стоїть новий Запорізький ливарно-механічний завод.

Євген Шрамко, генеральний директор ЗЛМЗ:

– На ринок виходить потужне, що володіє сильним виробничим і людським потенціалом підприємство, у якого – хороші перспективи. Ми орієнтовані на постійне підвищення ефективності, зниження витрат. І робота в цьому напрямку відбивається абсолютно на всіх ключових для клієнта факторах – якості, сервісі, відповідності до вимог.

Menu