СЕРЦЕ, ТОБІ ТАК ХОЧЕТЬСЯ ЗДОРОВ’Я

МК «Запоріжсталь» розробив і реалізує комплексну програму з профілактики серцево-судинних захворювань і пропаганді здорового способу життя.

З серпня на комбінаті розпочато реалізацію комплексної програми «Ключі до здорового серця», спрямованої на раннє виявлення серцево-судинної патології. Програма розроблена на основі глибокого аналізу ситуації на промислових підприємствах, з урахуванням кращих світових практик. Про програму та її важливості для запоріжсталівці ми докладно розпитали у начальника відділу договорів, статистики та промислової медицини Олега Хляпова.

– Олег Іванович, чим викликана необхідність впровадження цієї програми на комбінаті «Запоріжсталь»?

– Щорічно в усьому світі реєструється все більше випадків захворювань серцево-судинної системи. В Україні за останнє десятиліття ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда та інсульт стали основними причинами смертності населення. Як правило, люди не підозрюють про наявність проблем з серцем або судинами. Виявити захворювання на ранній стадії – часто означає зберегти життя, запобігти можливим ускладненням. Тому ми розробили комплексну програму, що включає кілька напрямків. Це заходи щодо виявлення ризиків серцево-судинних захворювань – наприклад, періодичні медичні огляди, передзмінного медогляди працівників критичних спеціальностей. Далі – диспансерне спостереження, необхідне обстеження та лікування в «Вітацентр», а також – оздоровлення працівників із серцево-судинною патологією в санаторії-профілакторії на Хортиці. Розроблено та ряд інших заходів. Комбінат здійснюватиме інвестиції в реалізацію програми на системній основі.

– Крім інвестицій у проведення заходів по виявленню серцево-судинних захворювань чи буде придбано спеціалізоване обладнання в рамках нової програми?

– Звичайно, в рамках комплексної програми «Ключі до здорового серця» комбінат направить інвестиції в оновлення матеріально-технічної бази здоровпунктів. Для ранньої діагностики захворювань серцево-судинної системи в рамках програми буде придбано додаткове діагностичне обладнання – електрокардіографи, глюкометри з витратними матеріалами. До речі, на сьогодні вже придбано 11 дефібриляторів для надання першої допомоги при серцево-судинної патології. 10 з них вже надійшли в здоровпункти комбінату і ще один прилад укомплектував машину швидкої допомоги.

– Які заходи належить реалізувати найближчим часом в рамках програми?

– Нині ІТ-фахівці комбінату приступили до розробки технічного завдання для створення електронного журналу «Контроль артеріального тиску». З його допомогою медпрацівники зможуть проводити постійний моніторинг обращаемості працівників з підвищеним артеріальним тиском. Один із заходів програми – створення в легкоатлетичному манежі «Груп здоров’я» для працівників із захворюваннями серцево-судинної системи. Важливий напрямок роботи – профілактика здоров’я співробітників та їх відновне лікування в санаторії-профілакторії. Так що в ці дні готується до реалізації комплексної програми з профілактики серцево-судинних захворювань і здравниця комбінату: йде закупівля діагностичного та лікувального медичного обладнання, навчання персоналу, інше. Зазначимо, що інвестиції в проект в 2014 році складуть близько 4 млн грн.

Menu