Дмитро Шилін

ЗАПОРІЖЖЯ

Це чисто екологічний проект в програмі модернізації комбінату. Мова йде про встановлення нових сучасних газоочисток на чотирьох агломашинах. Ще на двох, з усіх шести, вони вже встановлені. Реконструкція кожної агломашини з установкою на ній сучасної газоочистки дає скорочення шкідливих викидів в цілому по комбінату на 10 відсотків.

Як повідомляла «Індустріалка», у вівторок головний інженер підприємства Володимир Буряк і директор найбільшого українського виробника газоочисного обладнання машинобудівного заводу «Прогрес» (м.Бердичів) Артем Зайцев підписали контракт на постачання необхідного обладнання для чотирьох агломашин на суму близько 330 млн гривень.

Розповісти про діловий партнер «Запоріжсталі», що отримав таке солідне замовлення, «Індустріалка» попросила Артема Зайцева.

– Артем Станіславович, як давно працює ваша компанія на ринку газоочисного устаткування?

– Взагалі, нашому підприємству, Бердичівському машинобудівному заводу «Прогрес», цього року виповнилося 135 років. Ми виробляємо фільтрувальне обладнання для промислових підприємств гірничо-металургійного комплексу

– Яка географія поставок вашого обладнання?

– У першу чергу це країни СНД, Україна. Є поставки і в Бразилію, Македонію.

– Як давно «ПрогрессГрупп» співпрацює з комбінатом «Запоріжсталь» щодо постачання газоочисток?

– Активно співпрацюємо з 2013 року, зробили газоочистку для другої агломашини, ми підписали контракт на виготовлення газоочисток більш вдосконаленої конструкції для газоочисток ще на 4 агломашини «Запоріжсталі». Цей контракт вкрай важливий для нашого підприємства. По-перше, нам довірили реалізацію технології, яка є унікальною за своєю суттю. Унікальність її в тому, що вона повністю суха – застосовуються рукавні фільтри і абсорбери для сірки .. Ми дуже цінуємо цю співпрацю.

І для поліпшення екології цей проект має важливість колосальну. Ви уявіть – весь пил, яка раніше викидалася, тепер вловлюється.

– А що можна сказати про надійність вашого обладнання? Які гарантії надійної роботи обладнання в довгостроковій перспективі?

– Наше обладнання працює дуже довго. І одночасно у нього є, можна сказати, знак якості. Тому ми впевнені в надійності нашого обладнання.

– Наскільки воно відповідає іншому аналогічному обладнанню, яке, скажімо, випускається за кордоном?

– Це світові стандарти.

– Чи можна на який-небудь агломашині під час роботи відключити газоочистку?

– Неможливо. Вірніше, можна, але тільки разом із зупинкою агломашини. Якщо ж агломашина працює, газоочистку відключити неможливо. Це навіть не передбачено в її конструкції.

– Для вашої фірми що дасть новий контракт, підписаний з комбінатом «Запоріжсталь»?

– У першу чергу я хочу від нашого тисячного колективу подякувати комбінат за довіру. Тому що, підтримуючи українського виробника, ми даємо можливість людям мати роботу, виплачувати їм зарплату. І я завжди кажу: будемо платити закордон – там будуть отримувати зарплату, будемо платити своїм – свої отримуватимуть зарплату. Отриманий нами замовлення – це зарплата, завантаження виробництва. Це все – життя, одним словом.

Тому великі підприємства – це основа економіки.

Menu