ПОПЕРЕДИТЬ ГАЗОАНАЛІЗАТОР

Життя і здоров’я співробітників – головна цінність комбінату. Підприємство придбало партію сучасних персональних газоаналізаторів для працівників основних виробничих цехів.

Один з ключових напрямків роботи комбінату в області охорони праці і промислової безпеки – забезпечення максимальної безпеки співробітників, які виконують роботи в газонебезпечних місцях.

Про те, як комбінат удосконалює свою роботу в галузі охорони праці та промислової безпеки – наше інтерв’ю з директором по ВІД, промислової та техногенної безпеки Ігорем Черняком.

– Чому саме питанням підвищення безпеки співробітників, які виконують роботи в газонебезпечних місцях, приділяється особливе значення?

– Позаштатні ситуації, які можуть виникнути при виконанні робіт в газонебезпечних місцях, як правило, відрізняються тяжкістю наслідків. Адже якщо природний газ має специфічний запах, який завжди можна відчути, то концентрацію в повітрі інших газів – наприклад, метану, можна визначити тільки за допомогою спеціальної апаратури. Для забезпечення безпеки на робочих місцях комбінат придбав 293 персональних газоаналізатора і комплектуючі до них.

 – Розкажіть докладніше про нові приладах.

– Газоаналізатори – від провідних американських виробників,   фірм Tango і Ventis, і комплектуючі до них. Таким чином, на сьогоднішній день в експлуатації на комбінаті – 1,3 тис. персональних газоаналізаторів. Це кількість приладів є оптимальним і повністю покриває потребу в газоаналізаторах.

 – Є вже відгуки від виробничників?

– Виробничники відзначають – прилади аналізують повітря в режимі реального часу, в разі перевищення гранично допустимих концентрацій небезпечних газів миттєво подають звукову, світлову і вібросігналізацію. Наявність такого приладу підвищує персональну безпеку не тільки самого користувача, але і його колег, які знаходяться поруч.

 – У яких цехах застосуються нові прилади?

– Сучасні газоаналізатори видані працівникам аглоцеха, мартенівського цеху і працівникам інших підрозділів, які працюють в газонебезпечних місцях. Комбінат направив на придбання сучасних газоаналізаторов 7,3 млн грн. Хочу зазначити, що комбінат інвестує не просто в придбання обладнання – ці кошти спрямовані, в першу чергу, на збереження життя і здоров’я людей. Ми прагнемо забезпечити приладами контролю робочого середовища всіх співробітників комбінату, що беруть участь в технологічному процесі.

 – Дякую за інтерв’ю.

Menu