ПІДКАЖУТЬ КОНТРОЛЬНІ ТОЧКИ

МК «Запоріжсталь» починає третю хвилю школи виробничих менеджерів, спрямовану на підвищення ефективності використання змінного обладнання.

Які питання піднімали учасники другої хвилі школи виробничих менеджерів, і яких результатів в їх вирішенні досягли, наша сьогоднішня розмова з начальником відділу безперервного вдосконалення Євгеном Шрамко.

– Проект щодо вдосконалення системи міжремонтного обслуговування цехового обладнання стартував на комбінаті трохи більше року тому. Які нові рішення з цього питання учасники пропонують в цьому році?

– Головне питання, яке стоїть на порядку денному сьогодні – як уникнути незапланованих простоїв обладнання і тим самим скоротити витрати на його ремонт. Адже ефективність виробництва залежить від багатьох факторів, в тому числі і від стабільної роботи агрегатів. Тому одним із ключових векторів в діяльності нашої школи виробничих менеджерів стало забезпечення надійності роботи обладнання, зменшення витрат на ремонти. Проект охопив агломераційний, мартенівський, обтискний цех, ЦГПТЛ, ЦХП № 1 і ТЕЦ. Для ремонтного і технологічного персоналу цих підрозділів учасники другої хвилі школи виробничих менеджерів розробили карти оглядів обладнання.

– Для чого ці карти призначені?

– У цих картах були визначені всі контрольні параметри обладнання, за допомогою яких можна отримати повну і точну характеристику його роботи. Систематичний контроль обладнання дозволив виробничникам своєчасно виявляти найменші неполадки в роботі механізмів та оперативно їх усувати. Як результат – знижено кількість незапланованих простоїв обладнання, а значить, і додаткові витрати на його ремонти.

– Можете назвати точні цифри економічного ефекту проекту?

– На даному етапі це поки складно. Але в масштабах підприємства він досить значний. Уявіть: в одному тільки ЦХП № 1 визначено майже 8 тисяч контрольних точок огляду обладнання, закріплено 5 підгруп – електриків, енергетиків, механіків, технологів, гідравликів, які тепер стежать за роботою агрегатів за чіткими критеріями карт оглядів. Зрозуміло, що така пильна увага працює на підвищення надійності обладнання, а значить, і на зниження виробничих витрат.

– Як ви оцінюєте роботу учасників другої хвилі школи виробничих менеджерів?

– Ми задоволені отриманими результатами. Не зупиняючись на досягнутому, ми розгортаємо в основних цехах і третю хвилю проекту. В її фокусі підвищення ефективності використання змінного обладнання. Контрольні точки визначені на НТА4, в тому числі на приладах виробництва Siemens VAI і Miebach. У дії – карти огляду складного обладнання. Все це допомагає істотно зменшувати втрати виробництва.

Menu