НАДІЙНА ОПОРА

На майданчику екологічної реконструкції доменної печі №3 змонтовано опорне кільце надпотужного крана Mammoet

Найбільший проект з екологічної модернізації доменної печі № 3 комбінату «Запоріжсталь» набирає обертів. Місяць тому, з надходженням на комбінат елементів надпотужного крана Mammoet, на будмайданчику стартувала напружена робота по збірці крана велікана.

Як проходила установка опорного кільця крана і які роботи мають бути далі, ми запитали у керівника проекту реконструкції ДП № 3 Андрія Решетько.

– Установка опорного кільця – один з найбільш відповідальних етапів монтажу крана Mammoet. Як проходив цей процес на головному будівельному майданчику підприємства?  

– Першочергове завдання – підготовка бетонної площадки під кран. На перший погляд, завдання не таке вже й складне. Але це тільки на перший погляд: фахівцям необхідно було дотримати два важливих моменти. Поперше, майданчик повинен витримувати чималу вагу крана велікана – дві тисячі тонн. З цією метою на виливок поля було витрачено 1 200 кубометрів потужного бетону, витривалість якого становить 40 тонн на квадратний метр. Ще один аспект – майданчик повинен бути ідеально рівним, адже від цього залежить якість збірки крана і його робота в подальшому.

– Як ви оцінюєте роботу фахівців, що виконують монтаж обладнання?  

– Сьогодні, коли на майданчику встановлені і отцентровани гідравлічні насоси, які власне і є опорним кільцем крана, можна сміливо говорити: з завданням фахівці впоралися на відмінно. Всі роботи пройшли згідно чіткого графіка.

– Яким буде наступний етап в будівництві?

– Наступний етап, до якого з дня на день приступлять фахівці – монтаж на тверду і надійну опору головного мозкового центру потужного крана – машинного залу. Далі стартує монтаж залізних м’язів кранавелікана.

– Зараз дуже важливо тримати високу якість робіт і не менше високий темп.

-Так, перед нами поставлена ​​дуже амбітне і відповідальне завдання – реконструювати доменну піч всього за п’ять місяців, у той час як зазвичай такий обсяг робіт займає півтора року. Тому, на кожному етапі ми працюємо чітко і злагоджено – промахи тут просто неприпустимі. Нагадаю, що на реалізацію проекту з екологічної реконструкції доменної печі № 3 комбінат «Запоріжсталь» 1,4 направить млрд гривень.

 – Дякую за інтерв’ю.

Menu