ЙДЕМО ПО МОРЮ

Кожен споживач зацікавлений в якісному і швидкому виконанні свого замовлення. Для клієнтів важливі не тільки вартість, якість продукції, але і своєчасність поставок. Комбінат «Запоріжсталь» вирішив це питання відновленням у 2012 році співпраці із Запорізьким річковим портом. Як сьогодні організовані логістичні потоки через річковий порт, які підсумки навігації і плани на поточний рік – про це в нашому інтерв’ю з директором зі збуту комбінату «Запоріжсталь» Володимиром Коломійцем.

– Розкажіть про співпрацю комбінату з Запорізьким річпорту. Наскільки це посилило позиції «Запоріжсталі» як надійного експортера?

– Як кажуть, вивірена логістика – ще один шлях до клієнта. Вирішальним у цьому питанні стало для комбінату відновлення в 2012 році стратегічного партнерства з Запорізьким річковим портом. У 2012-2015 роках підприємство переправило через Запорізький річковий порт близько 2 млн т. продукції. Упевнений, ця цифра могла бути на порядок більше, якби міжнавігаційний сезон регулювався в залежності від погодних умов. У березні 2015 року комбінат і Запорізький річковий порт ініціювали звернення до міністерства інфраструктури України з тим, щоб скорегувати графік навігації. І в підсумку міжнавігаційний період замість чотирьох місяців становив лише півтора.

– Коли стартувала водна навігація і в чому її конкурентна перевага?

– З 17 лютого комбінат почав поставки металопродукції водним транспортом по Дніпру клієнтам Чорноморського регіону. За попередніми оцінками, в 2016 році підприємство планує зберегти обсяг експортованої через Запорізький річковий порт продукції на рівні 2015 року, коли водним транспортом метал прямував споживачам в країни Європи: Греції, Румунії, Болгарії, Туреччини. Таким чином, термін доставки продукції в країни Чорноморського регіону скоротився до 20 діб, що дає підприємству гарну конкурентну перевагу.

– Спасибі за інтерв’ю.

Menu