ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ СТУДЕНТІВ ТА УЧНІВ

З листопада 2012 року на підприємстві діє Програма по співпраці з навчальними закладами України. Вона спрямована на формування серед учнів шкіл, ліцеїв і коледжів розуміння престижності металургійних професій, орієнтацію кращих учнів на вступ до навчальних закладів за затребуваними на комбінаті спеціальностями.

З 2013 року провідні фахівці і керівники МК «Запоріжсталь» проводять майстер-класи для студентів запорізьких вищих навчальних закладів, на яких представники підприємства розповідають молоді про специфіку діяльності різних служб комбінату. У 2015 році в майстер-класах взяли участь близько 300 студентів.Також, підприємство бере участь в «ярмарках вакансій», які проводять в вузах для студентів і випускників.

Крім того, в декількох районах Запоріжжя сьогодні працюють представництва «Центру профорієнтації» комбінату, для учнів проводять екскурсії на підприємство, зустрічі з відомими металургами, керівництвом МК «Запоріжсталь». Так, у 2015 році на підприємстві побували близько 1550 учнів, студентів і викладачів вузів. Також представники комбінату і ЗДІА беруть участь в зборах старшокласників і батьківських зборах шкіл міста.

МК «Запоріжсталь» сприяє участі школярів в Днях відкритих дверей металургійного факультету ЗДІА. У 2015 році цей захід відвідали більше 150 випускників шкіл і ліцеїв, а для випускників запорізьких шкіл проводять консультації з питань незалежного оцінювання з математики і фізики як в ЗДІА, так і в школах.

Щорічно близько 1500 студентів вузів, коледжів та учнів професійних ліцеїв проходять на підприємстві ознайомчу, виробничу та переддипломну практику. Учні коледжів і ліцеїв проходять практику на робочих місцях з виплатою заробітної плати, отримують кваліфікаційний розряд і практичні навички роботи щодо своєї майбутньої спеціальності. Студенти виконують курсові та дипломні проекти за темами, які пропонує комбінат «Запоріжсталь».

Незважаючи на складну ситуацію з працевлаштуванням в Україні, комбінат продовжує надавати випускникам навчальних закладів робочі місця в основних виробничих цехах, управлінні залізничного транспорту та інших підрозділах. У 2015 році «Запоріжсталь» в рамках соціальної відповідальності Групи Метінвест і реалізації програми співпраці з навчальними закладами прийняв на роботу 208 випускників навчальних закладів.

Щоб мотивувати отримати якісну освіту в галузі металургії і, слідуючи принципам соціальної відповідальності Групи Метінвест, підприємство в 2015 році надало фінансування на 30 іменних стипендій, в тому числі, 20 – для кращих студентів Запорізького національного університету, Запорізького національного технічного університету, Запорізької державної інженерної академії та 10 – для студентів Запорізького металургійного коледжу ЗДІА.

Розмір стипендії становить 500 грн. (для учнів коледжу) та 700 грн. для студентів вищів.

Навчальні заклади – партнери МК «Запоріжсталь»

Запорізька державна інженерна академія м. Запоріжжя, пр. Соборний 226, тел. (061) 236-90-34,

Запорізький національний технічний університет м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 64. тел. (061) 764-25-06,

Запорізький національний університет м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, тел. (061) 228-75-00,

Запорізький металургійний коледж Запорізької державної інженерної академії м. Запоріжжя, вул. Немировича-Данченка, 71, тел. (061) 224-05-62,

Запорізький професійний металургійний ліцей м. Запоріжжя, вул. Фінальна, 1, тел. (061) 222-64-74,

Державний навчальний заклад «Запорізьке вище індустріально-політехнічна училище» м. Запоріжжя, вул. Перспективна, 2-Б, тел. (061) 236-63-96,

Державний навчальний заклад «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» м. Запоріжжя, вул. Семафорна, 1, (061) 63-36-30,

Національна металургійна академія України м Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4, тел. (056) 745-31-56,

Menu