«Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: вплив COVID-19 на серцево-судинну систему

Фонд Ріната Ахметова в рамках проєкту «Запитай у лікаря» продовжує інформувати українців про профілактику та лікування коронавірусу. Експертами прямих ефірів виступають провідні медичні фахівці країни з колосальним досвідом, вони відповідають на запитання глядачів і розповідають про останні відкриття й тенденції в боротьбі з пандемією.

Черговою гостею проєкту стала кардіологиня, професорка, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів, віцепрезидентка Української асоціації кардіологів, віцепрезидентка Асоціації кардіологів, серцевих та судинних хірургів м. Києва Катерина Амосова.

За словами лікарки, пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями необхідно вакцинуватися від COVID-19 у першу чергу:

– Люди із серцево-судинними захворюваннями не тільки перебувають у групі ризику тяжкого перебігу хвороби COVID-19, а й також у разі захворювання у них в декілька разів збільшується ризик інфаркту та інсульту. Тому вакцинація є обов’язковою.

Крім цього, експертка зазначила, що Дельта-штам коронавірусу справді більш небезпечний як для людей із захворюваннями серця, так і для інших груп ризику. Вона пояснила:

– По-перше, штам «Дельта» є заразнішим, ніж, наприклад, британський варіант COVID-19. По-друге, вірусне навантаження теж значно вище, що викликає більш тяжкий перебіг хвороби. По-третє, на превеликий жаль, збільшує летальність. Тому ці фактори і викликають основну небезпеку, особливо для людей із серцево-судинними захворюваннями.

Катерина Амосова також розповіла про можливі наслідки перенесеного COVID-19 та його вплив на серцево-судинну систему людини.

– Насамперед негативні наслідки спостерігаються у людей зі вже існуючими хронічними хворобами серця та кровоносних судин. Ризик інфаркту та інсульту в перші два тижні й після збільшується у 2-3 рази. Саме тому людям рекомендується ретельне спостереження у кардіолога.

Експертка додала, що правильне та збалансоване харчування, достатня кількість овочів та фруктів, мінімізація вживання цукру, солі та фаст-фуду можуть значно зменшити ризик розвитку таких ускладненнь.

За весь час виходу в ефір «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова контент проєкту переглянули 20 млн разів. Експертами онлайн-трансляцій стали такі відомі фахівці, як кардіохірург Борис Тодуров; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.

Переглянути відеозаписи трансляцій із досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова у  Facebook, а також в YouTube.

Menu