«Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: коронавірус можна перемогти

Фонд Ріната Ахметова продовжує всеукраїнський проєкт «Запитай у лікаря». Це щотижневі онлайн-зустрічі з провідними медичними експертами України на діджитал-майданчиках Фонду. Під час прямих трансляцій усі бажаючі можуть запитати в запрошеного лікаря про різні аспекти проблеми COVID-19 та отримати чітку, аргументовану відповідь, якій можна довіряти на 100%. «Запитай у лікаря» – це зрозумілі відповіді на складні питання.

Експертами проєкту виступають провідні фахівці Міністерства охорони здоров’я України – імунологи, анестезіологи, реаніматологи, інфекціоністи. Це медична еліта країни, медики, які досконало знають свій розділ медицини та останні світові тренди в ньому. Гостем чергового ефіру стала лікарка-інфекціоніст, начальниця відділення стаціонарного медичного центру Державної служби з надзвичайних ситуацій Євгенія Менжуліна.

За словами лікарки, сьогоднішня ситуація з епідемією коронавірусу кардинально відрізняється від подій 2020 року.

– Уже можна сказати, що ми навчилися лікувати COVID-19. Звичайно ж, вірус продовжує нас обманювати й вести свою гру. Проте ми не беззбройні. У нас є противірусна терапія. Проводиться вакцинальна політика по всьому світу та продовжується подальша розробка вакцин. Отримано великий досвід спостереження над хворими, і це дозволяє працювати далі, вже не боячись колишніх викликів, –  наголосила Євгенія Менжуліна.

Експертка також розповіла про те, що стало дивним під час досліджень коронавірусу. Насамперед – це швидкість його мутацій.

– При цьому зберігається агресивність коронавірусу. Як правило, чим більше людей заражаються, тим менша активність вірусу. У цьому випадку все сталося з точністю до навпаки. Водночас ми не бачимо внутрішньовірусної конкуренції. Вже другий рік поспіль немає пікової циркуляції грипу. COVID поки що не дає йому шансів поводитися активно, – пояснила лікарка.

Євгенія Менжуліна поділилася своєю думкою про те, які перспективи чекають на Україну після новорічних свят. За її словами, піддаватися зайвому оптимізму не варто:

– Хотілося б, щоб особливості вірусу наближалися до свого логічного завершення. На жаль, гадаю, що після свят доведеться ще поборотися. Багато хто захоче кудись поїхати або сходити в гості. Єдина надія, що це будуть випадки легкого чи середнього ступеня тяжкості.

За весь час виходу в ефір «Запитай лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова контент проєкту переглянули понад 21 млн разів. Раніше експертами онлайн-трансляцій стали такі відомі фахівці, як кардіохірург Борис Тодуров; кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.

«Запитай у лікаря» – частина проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні». Загалом на боротьбу з коронавірусом Рінат Ахметов виділив близько 500 млн грн. Завдяки цьому Фонд допоміг вижити майже 1,5 млн  людей.

Переглянути відеозаписи трансляцій з досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова в Facebook, а також в YouTube.

Menu