«Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: експертка розвіяла міфи про вакцинацію

Фонд Ріната Ахметова в рамках проєкту «Запитай у лікаря» продовжує інформаційну кампанію про коронавірус. Провідні медичні експерти розповідають про міжнародний досвід боротьби з епідемією, розвіюють забобони і говорять про те, як захистити себе. Цього разу черговим експертом проєкту стала терапевтка, лікарка сімейної медицини, членкиня Асоціації превентивної та антиейджинг медицини Марія Вітковська.

Так, вона розповіла про те, що чекає на вакцинованих від COVID-19 через кілька років:

– Думаю, що на той час ми нарешті подолаємо коронавірус. І ми житимемо щасливо. Якщо ж говорити про міфи, згідно з якими зі щепленою людиною через кілька років трапиться щось погане, – то такого не буде. Вакцина ніяк не впливає ні на тривалість життя, ні на її якість.

Марія Вітковська наголосила, що на даний момент по-справжньому ефективних ліків від коронавірусу не існує. Тому лише вакцинація залишається найкращим способом захистити себе.

– Є лише окремі люди з конкретними захворюваннями, кому це протипоказано, – додала лікарка.

Експертка також розвіяла міф про те, що щеплення заражає людину вірусом COVID-19.

– Вакцина «вчить» нашу імунну систему виробляти антитіла проти коронавірусу. Так, він постійно мутує, але це стосується лише окремих його ділянок, інші залишаються незмінними. Тому вакцинація продовжує бути ефективною, – пояснила Марія Вітковська.

Вона також прокоментувала заяву МОЗ України про контроль за прийомом антибіотиків українцями.

– Насправді, це дуже хороша новина. Безконтрольний прийом антибіотиків зараз є дуже серйозною проблемою не тільки в нашій країні, але й у всьому світі. Думаю, це дозволить нам уберегтися від подальшої антибіотикорезистентності. Саме зараз вона набирає обертів. Дуже багато пацієнтів купують ліки, самостійно їх вживають, хоча здебільшого показань до цього немає, – відзначила експертка.

Вона нагадала, що противірусні препарати також не є дієвим засобом від коронавірусу:

– Зараз немає жодної доказової бази їх ефективності. Іноді вони можуть навіть зашкодити людині. І взагалі, надмірна стимуляція імунітету при COVID-19 потім може вилізти боком.

Марина Вітковська розповіла, що на сьогоднішній день відомо про новий штам коронавірусу «Омікрон».

– Інформації поки що дуже мало. Єдине, що ми знаємо, – він дуже швидко поширюється та розмножується. Захворювання може протікати так само, як і при зараженні штамом «Дельта». Найбільше ми боїмося, що цей «Омікрон» буде масовішим і наші стаціонари просто не впораються з напливом пацієнтів, – пояснила лікарка.

За весь час виходу в ефір «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова контент проєкту переглянули понад 21 млн разів. Раніше експертами онлайн-трансляцій стали такі відомі фахівці, як кардіохірург Борис Тодуров; кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.

«Запитай у лікаря» – частина проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні». Загалом на боротьбу з коронавірусом Рінат Ахметов виділив близько 500 млн грн. Завдяки цьому Фонд допоміг вижити майже 1,5 млн людей.

Переглянути відеозаписи трансляцій з досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова в Facebook, а також в YouTube.

Menu