«Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: чи потрібна вакцинація

Фонд Ріната Ахметова продовжує щотижневі онлайн-зустрічі з провідними медичними експертами України в рамках проєкту «Запитай у лікаря». Лікарі інформують про ситуацію у сфері охорони здоров’я, діляться передовим досвідом лікування хвороб, просто й зрозуміло розповідають про коронавірус. На сьогоднішній день проведено понад 50 ефірів. Гостею чергової трансляції стала лікарка-педіатр найвищої категорії Ганна Горбань.

Експертка вкотре закликала всіх подбати про своє здоров’я та пройти вакцинацію.

– Протипоказань як для людей похилого віку, так і для інших  практично не існує. Є вкрай лімітований перелік проблем зі здоров’ям, які можуть бути протипоказанням для вакцинації, – наголосила лікарка.

Ганна Горбань додала, що поки в Україні не розглядається питання вакцинації від коронавірусу дітей, які не досягли 12-річного віку.

– Чим більше ми вивчаємо історію коронавірусу, тим більше знаємо про безпеку вакцин для дітей різного віку. На сьогоднішній день доведено ефективність і безпеку вакцинації дітей починаючи з 5-річного віку. Завдяки цьому за кордоном досягнуто дуже хороших результатів, – розповіла експертка.

Вона зазначила, що в цілому окремих протипоказань вакцинації від COVID-19 для дітей немає:

– Навіть ризик анафілактичного шоку від вакцин нового покоління – явище вкрай рідкісне. Зараз ми вивчаємо питання вакцинації новонароджених. І я гадаю, що наступним кроком стане зниження вікового порога.

Ганна Горбань наголосила, що навіть нові штами коронавірусу не в змозі протистояти вакцинації.

– Наявна інформація підтверджує, що вакцина працює, – сказала експертка.

За весь час виходу в ефір «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова контент проєкту переглянули понад 21 млн разів. Раніше експертами онлайн-трансляцій стали такі відомі фахівці, як кардіохірург Борис Тодуров; кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.

«Запитай у лікаря» – частина проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні». Загалом на боротьбу з коронавірусом Рінат Ахметов виділив близько 500 млн грн. Завдяки цьому Фонд допоміг вижити майже 1,5 млн людей.

Переглянути відеозаписи трансляцій з досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова в Facebook, а також в YouTube.

Menu