Забути про страх

Фонд Ріната Ахметова оголосив про старт нового сезону проекту «Мирне літо – дітям Донбасу»

За час існування проекту відпочили і оздоровилися понад 4 тисяч хлопців. Влітку 2019 роки таку можливість отримають ще 500 дітей

Зцілити поранені дитячі душі. Така мета проекту фонду Ріната Ахметова «Мирне літо – дітям Донбасу», новий сезон якого стартує 1 червня. Про те, як з’явився проект, чому він важливий для сьогодення і майбутнього дітей Донбасу, скільки хлопців відправляться на відпочинок в цьому році, і про багато іншого на брифінгу 23 квітня розповіли журналістам.

Проект «Мирне літо – дітям Донбасу» був створений в 2015 році, коли стало ясно, який величезний стрес переживають діти, які хоча б кілька днів перебували пліч-о-пліч зі збройними діями. Психологи фонду прийшли до однозначного висновку: якщо не звільнити хлопців від кайданів переживань, в майбутньому все відгукнеться в вигляді неврозів і психосоматичних захворювань. Тому розробили програму психологічної реабілітації, яка і лягла в основу проекту «Мирне літо – дітям Донбасу».

У проекті беруть участь хлопці 8-14 років, які проживають на непідконтрольній Україні території і в сірій зоні, а також діти-переселенці. Більшість – з багатодітних, неповних сімей, вихованці дитячих будинків сімейного типу, діти з соціально вразливих категорій сімей. Для них допомога Ріната Ахметова – єдина можливість оздоровитися і пройти реабілітацію під час літніх канікул.

Діти будуть проходити курси психологічної реабілітації та оздоровлення в таборі «Перлина Донеччини» в Святогорську. Планується три зміни по 14 днів. На території табору є футбольне поле зі штучним покриттям, волейбольний та баскетбольний майданчики, зал для гри в пінг-понг, гуртки за інтересами. Так що можливостей для активного відпочинку буде безліч.

– Розуміння, що такий проект потрібен, з’явилося в перший рік збройного конфлікту на Донбасі. Коли наближалося літо 2015 го, стало ясно, що проблема постраждалих дітей ширше, ніж про неї говорять. У дітей поранення. У дітей стрес … Як можна було їм допомогти? Штаб, за дорученням Ріната Ахметова, запустив проект «Мирне літо – дітям Донбасу». Щоб подарувати шматочок мирного літа. Щоб отримати допомогу психолога, так просто, щоб вдосталь набегаться по березі моря, – сказала директор проектів фонду Ріната Ахметова Тетяна Кухоцька.

Menu