Реабілітація поранених дітей: фонд Ріната Ахметова приймає заявки

З початку конфлікту на Донбасі в результаті підривів і обстрілів було поранено більше 260 хлопчиків і дівчаток

Щорічно 4 квітня в світі проходить Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки. За даними ООН, сьогодні схід України є одним з найбільш забруднених мінами регіонів планети. Через це життя двох мільйонів людей постійно знаходяться під загрозою. В першу чергу – дітей. Майданчики, парки та інші місця дитячого дозвілля усіяні вибуховими речовинами.

Сьогодні фонд Ріната Ахметова – єдиний в Україні системно і масштабно надає допомогу постраждалим від конфлікту дітям Донбасу. Для цього в 2016 році стартував проект «Реабілітація поранених дітей». Завдяки ініціативі тяжкопоранені хлопці можуть пройти реабілітацію в кращих санаторіях України. В рамках проекту проведено понад
100 курсів реабілітації.

Одним з його учасників став Саша Сироватський з села Красне Донецької області. Хлопчик в подробицях пам’ятає той трагічний день 2015 року, коли разом з другом вирушив гуляти на полігон. Там і знайшли снаряд, він вибухнув прямо в руках. Друг загинув на місці, а Сашу з численними пораненнями доставили в лікарню. На тілі не було
живого місця – сотні осколків зрешетили дитину. Як згадує мама хлопчика Оксана Сироватська, вона цілодобово чергувала під реанімацією. Операція пройшла успішно, але Саша потребував подальшої медичної допомоги. Завдяки проекту «Реабілітація поранених дітей» він отримав можливість відновитися в одному з кращих санаторіїв Запорізької області.

– Дуже вдячна Рінату Ахметову за те, що допомагає і не забуває про дітей, – каже Оксана Сироватський.

Зі свого боку, директор з розвитку проектів фонду Тетяна Кухоцька зазначає, що проект «Реабілітація поранених дітей» залишається актуальним:

– Це великий біль нашої країни. Пораненим дітям потрібно системно допомагати. Багатьом з них курс реабілітації необхідно проходити кілька разів. Тому вже стартував прийом заявок на участь у новому сезоні проекту від батьків дітей як з контрольованих, так і непідконтрольних територій. Адже для Ріната Ахметова найважливішим є допомога дітям.

Menu