Проєкт Фонду Ріната Ахметова «Запитай у лікаря»: про перші результати вакцинації проти COVID-19

Фонд Ріната Ахметова і телеканал «Україна» продовжують цикл онлайн-трансляцій з медичними експертами, які відповідають на питання про COVID – 19. Гостем проєкту «Запитай у лікаря» став професор, доктор медичних наук, ректор Національного медуніверситету ім. О. Богомольця Юрій Кучин. Він розповів, як проходить вакцинація проти COVID-19 в Україні та коли будуть помітні її перші результати.

– Я дуже радий, що вакцинація розпочалася. Було дуже багато перепон, не було точної гарантії, що це відбудеться. Ми всі цього хотіли. І це вкрай необхідно як для системи охорони здоров’я, так і для громадян України. Головне, що вона розпочалася, що вакцина є, що забезпечена можливість провакцинуватися. Спершу для медичних працівників, потім для працівників освіти, потім для інших громадян, – сказав Юрій Кучин.

За його словами, до кінця весни, коли буде щеплена значна кількість населення, можна буде очікувати на зменшення кількості виявлених випадків недуги.

‒ Ми чекаємо, що у нас не будуть поновлюватися хвилі, коли є зростання і зниження захворюваності, а потім знову відбувається зростання. Вакцинація проводиться для того, щоб наступні хвилі були меншими або припинились взагалі, – зазначив експерт.

Юрій Кучин розповів, чим, на думку вчених, відрізняються між собою штами коронавірусу. Одні призводять до гострих проявів швидше, інші – повільніше.  Та порадив не ігнорувати масковий режим і карантинні заходи, бо небезпека підхопити COVID-19 все ще велика.

– Якщо на кінець січня деякі відділення були вже порожніми і їх  повернули до звичайного профілю, то на сьогодні кількість хворих знову зростає, – розповів Юрій Кучин.

Доктор медичних наук, професор, ректор Національного медуніверситету ім. О. Богомольця Юрій Кучин – шістнадцятий експерт проєкту «Запитай у лікаря». Раніше на запитання глядачів відповідали кардіохірург, директор Інституту серця, професор Борис Тодуров, популярний педіатр країни Євген Комаровський, імунолог Центру громадського здоров’я МОЗ Олександр Заїка, анестезіолог Сергій Дубров, докторка медичних наук, завідувачка відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В .Громашевського Алла Мироненко та інші провідні спеціалісти.

Онлайн-проєкт «Запитай у лікаря» реалізується в межах програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Під час прямих ефірів на сторінці Фонду у Facebook провідні медичні фахівці говорять про ключові питання  профілактики COVID-19. Записи трансляцій також можна знайти на сторінці Фонду Ріната Ахметова в YouTube. Програмою «Рінат Ахметов – Порятунок життів» реалізується вкрай важливий проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні». Це найбільша, системна та масштабна приватна ініціатива, спрямована на допомогу державним медичним установам у боротьбі з коронавірусом. У рамках проєкту передано понад 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту та витратних матеріалів, 337 тисяч експрес-тестів і більше ніж 200 суперсучасних апаратів ШВЛ.

ВІДЕО: https://youtu.be/6T2wtaHXLwE

Джерело:

https://akhmetovfoundation.org/news/proekt-fondu-rinata-ahmetova-zapytay-u-likarya-pro-pershi-rezultaty-vaktsynatsii-proty-covid-19

Menu