Фонд Ріната Ахметова – серед найбільших благодійників Європи

Фонд Ріната Ахметова взяв участь в 30-й щорічній конференції Європейського центру фундацій. Ця масштабна платформа в сфері філантропії об’єднала понад 500 найбільших європейських і міжнародних благодійних організацій для протистояння глобальним соціальним проблемам сучасності

Як розповіла член наглядової ради фонду Наталя Ємченко, головна мета участі в конференції – привернути якомога більше уваги світової спільноти до одного з найбільших збройних конфліктів ХХІ століття, який відбувається сьогодні в центрі Європи. Вона нагадала, що гуманітарна ситуація на Донбасі продовжує погіршуватися, через що майже чотири мільйони людей як і раніше гостро потребують допомоги. Понад мільйон з них – люди похилого віку старше 60 років. За даними ООН, Україна займає лідируюче місце в світі по числу людей похилого віку, які постраждали від збройного конфлікту в одній країні.

– Фонд Ріната Ахметова – єдиний в Україні протягом п’яти років системно і масштабно допомагає найбільш нужденним мирним жителям Донбасу: людям похилого віку, дітям, людям з інвалідністю. Завдяки цьому врятовано життя більше мільйона чоловік. Більше мільйона людей знають, що їм не дали біді. Не залишили один на один з конфліктом. Кожен день допомога продовжує надходити. Потреба в ній залишається вкрай високою. Про це говорять останні дослідження Київського міжнародного інституту соціології. Так, 92% опитаних жителів лінії зіткнення сказали, що Ринат Ахметов допомагає вижити фізично і психологічно, – зазначила Наталія Ємченко.

Фонд втретє бере участь у конференції EFC, його діяльність отримала визнання і високу оцінку європейських благодійників. Беручи участь в заходах такого рівня і обмінюючись досвідом, фонд Ріната Ахметова впроваджує новітні стандарти філантропії в Україні.

– Я дуже вражений роботою фонду. Найголовніше в його роботі – сфокусованість. Це дуже важливо – мати свій план, зрозумілий для інших, виділяти на нього ресурси,
які, до того ж, з приватного джерела. Для України це дуже важлива діяльність, адже поки в цій країні, як і в усій Східній Європі, філантропії недостатньо. Особливо важлива ця допомога для людей, які проживають в зоні збройного конфлікту і потребують уваги, – зазначив, директор Європейського центру фундацій Геррі Салолє.

Menu