Фонд Ріната Ахметова передав Донецькій області 50 000 експрес-тестів для виявлення COVID-19

Сьогодні, 7 квітня, Фонд Ріната Ахметова передав для Донецької області 50 тисяч експрес-тестів для виявлення коронавірусу. Загальний внесок до Стабілізаційного фонду, створеного Президентом України для боротьби з коронавірусом, склав 300 000 тестів для всієї країни.

Для допомоги Україні, за особистим рішенням Ріната Ахметова, на боротьбу з COVID-19 було направлено 300 мільйонів гривень.

Передача тестів керівництву Донецької області відбулася в Краматорську, звідки їх розвезуть в державні медичні установи Краматорська, Маріуполя, Дружківки, Костянтинівки, Покровська, Добропілля, Слов’янська.

В цілому 25 населених пунктів у всіх куточках Донецької області отримають експрес-тести – найшвидший спосіб виявлення COVID-19.

-Наразі весь світ бореться з небаченою раніше епідемією коронавірусу. Фонд Ріната Ахметова, за особистим рішенням Засновника, включився в цю боротьбу, коли ні в Україні, ні в США і Європі до кінця не розуміли масштабів лиха, що насувається. Зараз тестування – один із головних інструментів стримування епідемії. Тому Фонд вже доставив у країну 300 000 експрес-тестів для виявлення інфекції. Вони передані МОЗ, який розподіляє їх між державними лікарнями по всій країні. Це найбільша партія діагностичних матеріалів в рамках програми Фонду з боротьби з коронавірусом в Україні», – розповіла Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Сертифікати на ці експрес-тести представник бізнесів SCM в Донецькому обласному штабі по боротьбі з коронавірусом Олександр Вишняков передав особисто голові Донецької обласної державної адміністрації Павлові Кириленку.

– Держава сконцентрувала максимум зусиль для того, щоб протистояти пандемії. І мені приємно зазначити, що великий бізнес підтримує ці зусилля, розуміючи свою соціальну відповідальність. Наша країна і світ постали перед складним викликом. Відповісти на нього, пройти цей час з мінімальними втратами можемо тільки об’єднавши зусилля усього суспільства. Я хочу висловити слова вдячності усім, хто надає допомогу. За ці тести, які ми сьогодні передаємо нашим медичним закладам, дякую Фонду Ріната Ахметова – вони допоможуть медикам швидше  виявляти хворих, щоб оперативніше надавати усю необхідну їм медичну допомогу, – сказав Павло Кириленко.

– Рінат Ахметов об’єднав зусилля всіх бізнесів SCM, Благодійного фонду та ФК «Шахтар» для допомоги Україні в боротьбі з коронавірусом. Наші підприємства стали партнерами регіональних антикризових штабів в чотирьох областях, і в тому числі – в Донецькому регіоні. Це промисловий центр країни і від його роботи залежить здоров’я економіки України. Ми передаємо 50 тисяч експрес-тестів з побажанням, щоб якомога більше з них показали негативний результат тестування на коронавірус, а наші металурги, енергетики і шахтарі своєю роботою, впевнений, допоможуть країні вистояти в такий непростий час, – зазначив Олександр Вишняков.

Мер Краматорська Андрій Панков подякував Фонду Ріната Ахметова за допомогу.

– Особлива подяка Фонду Ріната Ахметова. Ми з 14-го року активно співпрацювали з Фондом, який надавав нам багато гуманітарної допомоги. І продовжує сьогодні надавати. Дякую Фонду Ріната Ахметова за велику, потрібну роботу, яку він робить в цей важкий для всіх час, – сказав Андрій Панков.

Ще в лютому, за особистим рішенням Ріната Ахметова, Фонд першим у країні відреагував на світовий виклик загрози епідемії коронавірусу. Вже закуплено і передано МОЗ обладнання для ефективного лікування ускладнень COVID-19 – висококласні апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) SERVO-I UNIVERSAL і SERVO AIR шведського виробництва та кисневі концентратори.

Зокрема, апарати ШВЛ від Фонду встановлені в Полтавській обласній інфекційній лікарні, Рівненській центральній міській лікарні та Закарпатській обласній лікарні. У названих лікарнях Полтави та Рівного також встановлені кисневі концентратори для ШВЛ. Окремо концентратор від Фонду поставлено в Волинську обласну інфекційну лікарню. Медзаклади, які вже одержали обладнання від Фонду, визначало Міністерство охорони здоров’я України.

Фонд також придбав засоби індивідуального захисту для українських медиків: унікальний ізолюючий мобільний бокс для транспортування інфекційних хворих EgoZlin biobag EBV, захисний біологічний та протихімічний костюм із фільтрувально-вентиляційною установкою EOBO-20 EgoZlin, захисні одноразові комбінезони від хімічних засобів, інфрачервоні термометри з лазерною указкою, багатошарові респіратори, захисні маски, окуляри.

Ще 22 апарати ШВЛ встановлено в автомобілях неонатальної швидкої допомоги, переданих Фондом у всі області країни за проєктом «200 швидких для України».

Фонд Ріната Ахметова також закупив аналізатори проб на коронавірус у комплекті з тест-картриджами для них для Донецької області.

Фонд Ріната Ахметова у співпраці з Мінцифрою створили унікальні освітні серіали для педагогів («Карантин: онлайн-сервіси для вчителів») і спільно з ФК «Шахтар» – для школярів («Діджитал-фізкультура для школярів за участю зірок спорту»).

Цикли відеокурсів розміщені на сторінці Фонду Ріната Ахметова в Facebook і Youtube-каналі.

Спільно з телеканалом «Україна» Фонд створив соціальні ролики, що закликають людей похилого віку дотримуватися правила номер один при карантині – залишатися вдома. У роликах #БатькиВДОМА беруть участь ведучі каналу «Україна» – амбасадори Фонду Ріната Ахметова – Ігор Пупков, Олег Панюта, Григорій Герман, Олексій Суханов і відомий журналіст Савік Шустер.

 

Джерело:

https://akhmetovfoundation.org/news/fond-rinata-ahmetova-peredav-donetskiy-oblasti-50-000-ekspres-testiv-dlya-vyyavlennya-covid-19

Menu