“Zaporіzhstal” priest’s daughter budget rіznih rіvnіv torіk one mіlyard UAH

“Запоріжсталь” поповнила бюджети різних рівнів торік на один мільярд гривень

Пpec-служба підприємства повідомила, що перерахування податків і зборів ВАТ “Запоріжсталь” до бюджетів усіх рівнів торік склали 1, 08 мільярда гривень, що перевищує показник 2011 року на суму понад 117 мли. грн. (або на 12,12%), зокрема, понад 44% з цієї суми – відрахування до Пенсійного фонду. Таке збільшення сплати податків і зборів стало можливим завдяки стабільній роботі підприємства, утриманню на належному рівні обсягів виробництва продукції.

– Ці показники свідчать не лише про готовність підприємства своєчасно, в повному обсязі виконувати всі податкові й фінансові зобов’язання, але й про намагання будувати прозорі партнерські взаємовідносини на всіх рівнях своєї діяльності, – зазначив генеральний директор ВАТ “Запоріжсталь” Ростислав Шурма. – Металургійний комбінат “Запоріжсталь” є одним із найбільших платників податків Запорізької області, забезпечує своєчасні платежі й наповнення державного бюджету.

До речі, МК “Запоріжсталь” завершив минулий рік із гарними виробничими показниками. Так, виробництво чавуну в 2012 році зросло більш ніж на 5% у порівнянні з 2011 роком. Обсяги виробництва сталі й прокату за підсумками минулого року склали 3,81 млн. тонн і 3,17 млн. тонн, що практично відповідає показникам 2011 року.

Торік металургійні підприємства України скоротили виробництво загального прокату в порівнянні з 2011 роком на 8%. Виробництво чавуну зменшилося на 1%, сталі – на 6%. За підсумками семи місяців 2012 року виробництво сталі на МК “Запоріжсталь” також зменшилося на 2,2% в порівнянні з аналогічним періодом 2011 року, а виробництво прокату – на 3,7%. Позитивна динаміка виробництва розпочалась із серпня 2012 року, тобто після зміни менеджменту на комбінаті.

У грудні 2012 року комбінат виробив 308,9 тис. тонн сталі, що вище за рівень грудня 2011 року на 1,7%. Збільшення обсягів виробництва сталі зумовлене, в основному, впровадженням дієвих організаційних і технологічних заходів. Так, у грудні в аглоцеху досягнуте рекордне за останні п’ять років формування ваги залізорудного штабелю – 99,2 тонн. (для порівняння: в липні 2012 року вага штабелю складала 17 тисяч тонн). Це забезпечило стабільність і підвищення якості роботи аглодоменного переділу.

У цеху гарячого прокату тонкого листа в грудні минулого року досягнутий рекордний за всю історію комбінату рівень прокатаних подвійних рулонів – 86,2% від загальної маси, або 209,8 тисячі тонн, що дозволило підприємству додатково знизити витрату металу на прокат (для порівняння: в середньому за 2012 рік фактичний рівень прокатаних подвійних рулонів у цеху склав 70,5%, або 191,3 тисячі тонн).

– Наше найбільше досягнення в 2012 році – те, що ми зуміли зберегти обсяги виробництва, утримати його від падіння на тлі досить слабкої кон’юнктури зовнішнього ринку й скорочення виробництва в Україні й у Європі, – сказав Ростислав Шурма. – Плюс до цього, починаючи з серпня, в середньому на 6-7 відсотків ми підняли продуктивність усіх основних агрегатів. На 2013 рік, з урахуванням негативного прогнозу ринків, плануємо зберегти такі ж обсяги виробництва.

 

Сергій Стрілець

Menu